Výstava Praha hoří v Novomlýnské vodárenské věži

Kdybych se měla popsat dvěma slovy, bude to všudypřítomnost a Slevomat. Jsem naprostá slevomatová královna, líbí se mi, že mi to ukazuje akce a aktivity, které by mě normálně nenapadlo vyhledávat. Většinou brouzdám v sekci „Zábava“ a „Cestování“. A jsem k zastihnutí naprosto všude, takže ač normálně ,co se výstav týče, vyhledávám spíš umělecké expozice, tentokrát mě Slevomat přivedl do Novomlýnské vodárenské věže na výstavu „Praha hoří“ věnovanou tématu požáru napříč pražskými dějinami.

Výstavu „Praha hoří“ je možné navštívit od konce dubna 2018 v pražské Novomlýnské vodárenské věži. Expozice je interaktivně pojatá a návštěvníkům přibližuje části českých dějin, které byly ovlivněny požáry, ale i úlohu vodárenských věží a osobní zpovědi hasičů a lidí zasažených požárem. Poukazuje rovněž na to, jak byl člověk proti mocnému nepříteli ohni bezbranný. Pro výstavu byla využita projekce, animace i virtuální realita. Velká část expozice je věnována nejznámějšímu požáru v Praze, požáru Národního divadla. Na vrcholu věže je pomocí virtuální reality simulován pohled do daleké budoucnosti. Výstava je velmi přizpůsobena dětem, takže jsem upřímně ráda, že jsem s sebou měla mladší sestru jako alibi, ale nepohorší ani nikoho odrostlého z dětských let.

Novomlýnskou vodárenskou věž naleznete v samém centru Prahy blízkou Palladia. Výstavu můžete navštívit každý den kromě pondělí v čase mezi devátou a osmnáctou hodinou, počítejte však s polední pauzou od 12:00 do 12:30 (tuhle chybu jsme přesně udělaly my, přitom dává smysl, že v poledne lidi jedí). Základní vstupné přijde na 100 Kč, snížené na 70 Kč, Rodinné na 250 Kč a při koupi skupinového vstupného vyjde jedna osoba na 80 Kč. Doporučená doba prohlídky je devadesát minut, my to ale upřímně měly prohlédnuté za hodinku, nejspíš hodně záleží na tom, nakolik se tématu věnujete.

Použitá fotografie: Daniela Wojnarová

 

Jak citovat tento článek?

WOJNAROVÁ, Daniela. Výstava Praha hoří v Novomlýnské vodárenské věži. Dostupné z: http://danielawojnarova.cz/vystava-praha-hori-v-novomlynske-vodarenske-vezi