Stezka stromovými domky na Schlicku 2000

Schlick 2000 je menší dvoupatrové lyžařské středisko ve stubaiském údolí. V létě je to ovšem vhodná volba pro děti i dospělé. Naleznete zde totiž jak působivé vyhlídky, tak i nespočet dětských hřišť včetně nově otevřené stezky stromovými domky.

Na počátku jsme lanovkou vyjeli až na úplný možný vrchol do výšky 2.136 m. Tam se kromě prvního dětského hřiště nachází i možnost občerstvení v Panoramarestaurant. Z tohoto místa jsou dále dostupné dvě vyhlídky. První vyhlídka je přímo naproti lanovce, ve svém vršku vyznačena nainstalovaným křížem. Nahoru to trvá zhruba dvacet minut chůze po strmém terénu a na samém vrcholu se vám naskytne impozantní výhled do okolí. Druhá vyhlídka “Panoramaweg” je dostupné i s kočárky, cesta je široká a velmi snadná. Momentálně jsou podél stezky nainstalována originální odpočinková místa s vysvětlivkami, jak se na těch zvláštních předmětech vlastně má sedět. My jsme na konci vyhlídky zrovna zastihli svatbu, ale v normální den se odtamtud naskytuje výhled do údolí.

Poté jsme pokračovali po cestě dolů, terén byl poměrně schůdný a zanedlouho jsme se dostali k restauraci Schlickrealm (PS: nemají germknödel mit vanillesoße). I tam naleznou vaše ratolesti dětské hřiště.

Po dalších čtyřiceti pěti minutách chůze dojdete k mezní stanici lanovky a restauracím Bruggeralm a Fronebenalm (PPS: ani tam nemají germknödel mit vanillesoße). V tomto místě se jde dále dopravit k vrcholu dětského dne – stezce stromovými domky.

Stezka stromovými domky je nová atrakce u mezistanice Schlick 2000 a bufetu Vergör (PPPS: ani tam nanajdete germknödel mit vanillesoße). Dá se tam hravě dostat s kočárky a celá stezka lze absolvovat zhruba za hodinu. Trasa obsahuje osm unikátních domečků, které obsahují spoustu skluzavek, lanových drah, tunelů apod. Domečky mají údajně symbolizovat části obydlí skřítků jako například ložnici, pokladnu či kuchyň. Děti rovněž můžou hledat tzv. “Bardinův poklad”. Při vstupu na stezku si stačí vzít “kartičku k pokladu” a v každém domku nalézt Bardinův symbol a označit jej kleštičkami na kartě. Na konci putování lze vyplněnou kartičku vyměnit za odměnu v dolní stanici lanovky Schlick 2000, v bufetu Vergör, či v restauracích Fronebenalmu a Bruggeralmu.

Použité fotografie: Daniela Wojnarová

 

Jak citovat tento článek?

WOJNAROVÁ, Daniela. Cesta za skrytými vodopády po WildeWasserWeg. Dostupné z: http://danielawojnarova.cz/cesta-za-skrytymi-vodopady-po-wildewasserweg