Co dělat v Brně

Brno je to město s vulgárním orlojem a Vilou Tugendhat. Ale rovněž to je i město se skvělými bary, studentskými cenami a svéráznými muzei. Já Brno navštívila poprvé na jaře (což je ostuda), ale určitě ne naposledy, už jen proto, že jsem si neprohlédla interiér Vily Tugendhat. Dolů pod článek jsem přiložila i zkrácený seznam, který můžete využít pro svou návštěvu Brna.

 

1. Navštívit Hrad Špilberk

Pokud přijedete vlakem, Hrad Špilberk by měl být z praktického hlediska vaše první zastávka v Brně. Hrad sám o sobě podle mě není úplně oslňujícím architektonickým počinem, ale nachází se v srdci krásného parku s vyhlídkou. Pokud chcete, můžete se za malé vstupné nechat provést po celém komplexu. Pokud však na tyto organizované zábavy úplně nejste, i samotná procházka kolem Špilberku a po parku je velmi příjemná.

 

2. Obdivovat moderní architekturu Vily Tugendhat

Funkcionalistický skvost německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe ze třicátých let minulého století předběhl svou dobu. Při naší poslední návštěvě Brna byla Vila Tugendhat bohužel zavřena z důvodu natáčení, ale alespoň zevní pohled si nemůžete nechat ujít. A pokud budete mít tu možnost, určitě si i této památky UNESCO prohlédněte i interiér, já se kvůli němu budu muset do Brna v brzké době ještě vrátit.

 

3. Udělat si obscénní fotku u Brněnského orloje

Zajímalo by mě, jestli architektům došlo, co jejich orloj asi připomíná. Nebo se snažili o čisté a moderní linie a náhodou z toho vznikl obří černý penis? Ať tak či onak, vtipnější brněnské místo pro fotku nenajdete.

 

4. Projít si Muzeum romské kultury

Muzeum se nachází dál od centra a jeho okolí nic nenapovídá tomu, že by se tu skrývalo turistické místo. Když však neodsoudíte knihu podle obalu, vnitřek muzea vás uchvátí, je naplněno zajímavými informacemi a interaktivními prvky.

 

5. Užít si západ slunce na Brněnské přehradě

Brněnská přehrada na mě působí tak trochu jako vzdálenější pražská náplavka. Vládne tam podobně uvolněná atmosféra, můžete se tam rozplácnou na deku, číst si, či otevřít láhev levných alkoholů. Je to trochu dál od centra, ale vyplatí se tam na chvíli zajet, zejména západy slunce jsou tam dechberoucí. PS: pro nadšené exhibicionisty, milovníky nahoty, či odpůrce umělých vláken plavek je k dispozici i nudapláž.

 

6. Dát si koktejl v Baru, který neexistuje

Ve skutečnosti existuje až moc. A mají tam skvělý koktejly. A hezký číšníky. Jejich nabídka koktejlů je velmi pestrá a rovnou můžete zapomenout na klasiky jako Tequila Sunrise, Cosmopolitan či Mojito. Každý z nich je naprostý unikát, takže i když jste normálně zvyklí pít ekonomicky krabicáky a pivo z petky, tentokrát zainvestujte a kupte si dražší koktejl. PS: já v tom svém měla kyselé rybičky.


Co dělat v Brně⁉

  • Navštívit Hrad Špilberk🏯
  • Obdivovat moderní architekturu Vily Tugendhat🏡
  • Udělat si obscénní fotku u Brněnského orloje🏫
  • Projít si Muzeum romské kultury🏢
  • Užít si západ slunce na Brněnské přehradě🛳
  • Dát si koktejl v Baru, který neexistuje🍸

 

Jak citovat tento článek?

WOJNAROVÁ, Daniela. Co dělat v Brně. Dostupné z: http://danielawojnarova.cz/co-delat-v-brne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.